Նախագծային ուսուցման պարապմունքներ

  1. 2-4 տարեկանների խնամքի խմբեր

5-6 տարեկանների խմբեր

1-3-րդ դասարաններ

4-5-րդ դասարաններ

Կազմակերպիչներ՝

Երկարացված օրվա կազմակերպիչներ՝ 

Մայիսյան հավաքի աշխատակարգ ըստ օրերի՝

Մայիսի 13

9։00-9։30՝ Առավոտյան ընդհանուր պարապմունք
9։35-12։00՝ նախագծային ուսուցման պարապմունքներ
12:00- 12:40՝ Ընդմիջում
13։30-14։30՝ ցանցային կլոր սեղաններ Հարավային դպրոցի ընդհանուր պարապմունքի սրահում

Հավաքին մասնակցող ծնողներ՝ Վերոնիկա Բուռնուչյան, Բելլա Աբրահամյան, Թենի Քարամյան, Սառա  Խոջոյան, Անի Սարգսյան, Շուշաննա Մանուկյան, Լիանա Սահակյան,
14։30-ից՝ Երկարացված օրվա ճամբար

Մայիսի 14

9:00-9:30՝ Առավոտյան տոնական պարապմունք
9։35-12։00՝ Նախագծային ուսուցման պարապմունքներ
12:00- 12:40՝ Ընդմիջում
13։30-14։30՝ ցանցային կլոր սեղաններ Հարավային դպրոցի ընդհանուր պարապմունքի սրահում

Հավաքին մասնակցող ծնողներ, հյուրեր այլ նախակրթարաններից՝ Վերոնիկա Բուռնուչյան, Կարակաշյան Աննա, Անի Սարգսյան, Հարությունյան Անի, Հովհաննիսյան Ռուզաննա, Գալստյան  Հերմինե, Ավագյան  Անժելա, Անի Ստեփանյան, Ավագյան Սյուզաննա Ասրյան Սոնա

14։30-ից՝ Երկարացված օրվա ճամբար

Մայիսի 15

9:00-9:30՝ Առավոտյան տոնական պարապմունք
9։35-12։00՝ Նախագծային ուսուցման պարապմունքներ
12:00- 12:40՝ Ընդմիջում
13։30-14։30՝ ցանցային կլոր սեղաններ Հարավային դպրոցի ընդհանուր պարապմունքի սրահում

Հավաքին մասնակցող ծնողներ՝ Վերոնիկա Բուռնուչյան, Սեդա Դովլաթյան, Մարինե Հովհաննիսյան, Սեդա Մխիթարյան, Հեղինե Պետրոսյան, Բելլա Սարգսյան, Հասմիկ Ղազարյան, Աննա Հովհաննիսյան, Սեդա Մխիթարյան, Անի Ստեփանյան, Լիլիթ Պահության, Լուսին Սերոբյան, Նոննա Ազարյան
14։30-ից՝ Երկարացված օրվա ճամբար

Մայիսի 16

9:00-9:30՝ Առավոտյան տոնական պարապմունք
9։35-12։00՝ Նախագծային ուսուցման պարապմունքներ
12:00- 12:40՝ Ընդմիջում
13։30-14։30՝ ցանցային կլոր սեղաններ Հարավային դպրոցի ընդհանուր պարապմունքի սրահում

Հավաքին մասնակցող ծնողներ՝ Վերոնիկա Բուռնուչյան, Հեղինե Պետրոսյան, Աննա Հովհաննիսյան, Դիանա Մնացականյան, Ադամանդ Կանցյան, Սառա  Խոջոյան, Ռոզա ներսիսյան, Սյուզի Ավագյան, Նելլի Մարտիրոսյան, Լիլիթ Համբարձումյան, Դիանա Պետրոսյան
14։30-ից՝ Երկարացված օրվա ճամբար

Մայիսի 17

9։00-9։30՝ առավոտյան ժամերգություն Սուրբ Երրորդությունում
9։30-12։00՝ նախագծային ուսուցման պարապմունքներ Հարավային դպրոցում
12։00՝ ընդմիջում հարավային դպրոցում
14։00-15։00՝ կլոր սեղան-հավաքի ամփոփում «Սեբաստիա» սրահում
15։15-16։00՝ ուրբաթ-համերգ. հավաքի մրցանակների հրապարակում:

Դասավանդողների հոդվածներ

  1. Նաիրուհի Համբարձումյան «Երկարացված օրվա կազմակերպումը նախագծերով»
  2. Անահիտ Մելքոնյան «Մուտք կրթահամալիրի, դասվարական աշխատանք»
  3. Ալիսա Առուստամյան «Երկարացված օրվա — նախագծային աշխատանք»
  4. Կարինե Բաբուջյան «Բլոգավարությունը երրորդ դասարանում»
  5. Մարիամ Մնացականյան «Ազգային խաղն ու երգը որպես հանրակրթություն»
  6. Մարգարիտա Հովնանյան «Մուտք կրթահամալիր. մենթորի դերը նորեկների կյանքում»
  7. Անի Գրիգորյան «Այլընտրանքային նկարչությունը նախակրթարանում»
  8. Լիլիթ Առաքելյան «Բարեկամություն ճամբարը նախակրթարանում»
  9. Սոնա Նակաշյան «Մուտք նախակրթարան.հաշվետու պատում»
  10. Թամարա Մարիմյան «Հեռավար ուսուցման կազմակերպումը կրտսեր դպրոցում»
  11. Լուսինե Գասպարյան «Ճամբարային ուսումնական պարապմունքներ»
  12. Հասմիկ Պողոսյան «Ճամփորդույթունները՝ որպես հեղինակային կրթական ծրագիրը տարածող գործիքներ»
  13. Արշակ Մարտիրոսյան «Մաթեմատիկայի դասավանդումը գործնական աշխատանքների միջոցով»
  14. Մոնիկա Տոնոյան «Խաղողի, գինու դպրոց. մի նախագծի պատմություն»
  15. Մարիամ Սարդարյան «Թարգմանությունը օտար լեզվի դասավանդողի ինքնազարգացման ճանապարհ»
  16. Միլենա Մանուչարյան «Մուտք կրթահամալիր.մենթորի դերը նորեկների կյանքում»
  17. Լուսինե Հակոբյան «Մուտք կրթահամալիր. դասվարական աշխատանք»
  18. Արև Բալջյան «Տեխնոլոգիայի ուսուցումը կրտսեր դպրոցում»
  19. Գոհար Սմբատյան «Ճամփորդությունը՝ ծրագրի տարածման միջոց. համագործակցություն Այնթապի հետ»
  20. Արաքս Հովհաննիսյան «Ռինոլալիայով երեխաների գլխավոր հոգեբանամանկավարժական առանձնահատկությունները»
  21. Գոհար Բալջյան «Մի սովորողի պատմություն կամ փոքր քայլերի արվեստը»

 

0